Uitleg startzondag 16-09-2012 Geloof Hoop Liefde

 

Centraal in deze schikking staan 3 symbolen die samenwerkend en vanuit de basis een eenheid vormen. Getal 3 staat voor volmaaktheid. Liefde in de vorm van het hart. Vanuit ons hart geloven en geven we Zijn boodschap door aan elkaar. Vanuit die liefde bouwen we aan onze gemeente. Druivenranken staan voor hoop. Jezus zegt ik ben de ware wijnstok, wij groeien vanuit hem. Soms vindt er snoei plaats in de vorm van gebeurtenissen die we meemaken waardoor we juist het gevoel hebben verder van Jezus te staan. Later zien we dat we erdoor gegroeid zijn in ons geloof en dichter bij God staan. Zonnebloem staat voor geloof. De zonnebloem is enige bloem die meegaat met de zon wanneer deze opgaat in het oosten en ondergaat in het westen. Zoals God met jou van begin tot het einde met je meegaat in je leven en aan het eind zie je dat hij je leven heeft uitgestippeld waarbij hij met het geloof, de hoop en de liefde je bijstaat en ondersteund. Dit alles doet hij met ieder van ons als individu maar ook met ons als zijn gemeente. Samen vormen we de gemeente en niet het gebouw. Hij zal dit nooit loslaten zoals hij ons ook niet loslaat.